مقاله

  • خانه
  • 9 نکته ی کاربردی برای مدیریت کلینک های درمانی و مراکز مشاوره
9 نکته ی کاربردی برای مدیریت کلینک های درمانی و مراکز مشاوره
مراکز درمانی

9 نکته ی کاربردی برای مدیریت کلینک های درمانی و مراکز مشاوره

اگر شما پزشک و یا درمانگر کلینیک هستید و قصد مدیریت بهتر مجموعه ی خود را دارید برای افزایش بهره وری نکات زیر برای شما حائز اهمیت فراوانی می باشند:


پیشنهاد سایت:

ثبت نام در سومین کارگاه حرفه ای متقاعد سازی در اهواز (حضوری)


1-بپذیرید شما متخصص درمان هستید:

اگر این اصل را بپذیرید که کسب و کار شما همان تخصص شماست که باید به نحو احسن انجام بشه و در نهایت فروش صورت بگیره،بپذیرید که شما متخصص کسب و کار نیستید،  پس نیاز به  بیزینس کوچ مراکز درمانی  دارید تا با تخصص خود شما را به اهداف مالی نزدیک کند.

2-تعداد زیاد پرسنل دهن پر کن نیست!:

برخی از مدیرهای کلینیک اصرار دارند که پر قدرت جلوه کنند، این امری کاملا درست است ولی مشکل از آنجا پیش می آید که تمرکز روی تعدد پرسنل دارند، این امر یکی از بزرگترین مخاطرات است که جو محیط شلوغ باشد، مراجع کننده(بیمار) در ضمیر ناخودآگاه خود احساس هرج و مرج میکند و این امری ناراحت کننده خواهد بود.

3- آشنا استخدام نکنید:

اگر با یک فرد غیر آشنا کار کنید هم شما قدرت کافی را دارید که دستور بدهید و هم آن فرد قدرت فرمانپذیری بالاتری خواهد داشت.

4-سیاست کاری خود را مکتوب کنید:

با توجه  به متفاوت بودن سیاست های کاری هر کلینیک، پیشنهاد می شود دستور العملی را آماده کرده  و مکتوب کنید. مدیر کلینیک از این به بعد خود اولین رعایت کننده این سیاست ها بوده و هر شخصی که از این قوانین سرپیچی کند به کل سیستم ضربه زده است.

5-اهداف مالی بچینید:

اصول کسب و کار می گوید، اگر ندانید به کجا میخواهید بروید، به هیچ جا نخواهید رفت،  این بدان معناست که هدف مالی باید نوشته شود و کلیه ی پرسنل به این تعهد برسند که راهی جز رسیدن به آن را ندارند.بیزینس کوچینگ مراکز درمانی6-مراجع کننده(بیمار)، رئیس ماست:

کسی که برای درمان پیش شما آمده است فقط یک مشتری نیست. بیمار نیاز به آرامش، حس خوب و بیشتر از همه احترام از  کادر درمان دارد و در نهایت درمان. در صورتی  که علاوه بر درمان به مراجع کننده خدمت کنید تبدیل به یک برند خوشنام  در صنعت درمان خواهید شد.

7- به اندازه ی خود متمایز باشید:

برای اینکه بتواتید به سَبکی که دوست دارید بهتر دیده شوید، کافی ست با فقط کمی متفاوت تر از رقبا بودن، تبدیل به برنده رقابت شوید. این تغییر از رنگ بندی در و دیوار تا لباس پرسنل و حتی اضافه کردن یک دستگاه پلی استیشن ، تعبیه کردن کافی شاپ کوچولو  می تواند باشد.


8-کادر درمان نیاز به آموزش دارند:

مفهوم گرداب روزمرگی که نقش مهمی در زندگی آدم های ایفا میکند را مواظب باشید، پرسنلی که آموزش دیده باشند در بهترین حالت میتوانند 5 الی 7 درصد آن را اجرا کند. نیاز به آموزش در ارتباط موثر با مراجع کننده امری حیاتی ست. از پرسنل آموزش ندیده به هیچ عنوان استفاده نکنید چون علاوه بر حقوق، هزینه ی از دست دادن اعتبار و نیز مراجعین را باید تحمل کنید.کادر درمان نیاز به آموزش دارند


9- به روز بمانید:

برخی مواقع آنقدر سرگرم کار می شوید که فراموش میکنید همه چیز در حال تغییر است، بصورت دوره ای خود را رصد کنید و بررسی کنید که اگر چه تغییراتی بدهید مدیریت مناسب تری خواهید داشت. این تغییرات از تکنولوژی گرفته تا ظاهر و لباس و شاید چیدمان مجدد مبلمان.


برای درخواست مشاوره ی بیزینس کوچینگ مرکز درمانی خود از فرم تماس با ما پیام خود را ارسال نمایید.